Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Skip to main content

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W związku z tym zachęcamy do wzięcia udziału w naszej akcji „Na Niebiesko dla Autyzmu”. Przeczytaj co robimy i dowiedz się jak możesz wspierać osoby ze spektrum autyzmu razem z nami.

Spektrum autyzmu należy do zaburzeń neurorozwojowych. Charakteryzuje się trudnościami w inicjowaniu oraz utrzymywaniu relacji i komunikacji społecznej, a także ograniczonymi wzorcami zachowań oraz zainteresowań. Według Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce jest już ponad 400 tysięcy osób żyjących ze spektrum autyzmu. Już od kilku lat organizujemy projekt asperIT, który wspiera osoby neuronietypowe, szkoląc a także mobilizując do podejmowania pracy w zawodach technologicznych.

Światowy Dzień Autyzmu jest dla nas dniem szczególnym, dlatego zaplanowaliśmy liczne inicjatywy dzięki którym chcemy zwiększyć świadomość nie tylko wśród ogólnej społeczności, ale również wśród pracodawców na temat osób neuronietypowych, a także przybliżyć ich sposób funkcjonowania i myślenia. Jest to niezmiernie ważne, ponieważ nie każdy zdaje sobie sprawę jak duży potencjał mają osoby ze spektrum autyzmu.

Nasze inicjatywy obejmują zarówno działania offline, jak i online. W internecie możesz znaleźć nasze wydarzenia na Facebook’u i w serwisie LinkedIn. Znajdziesz tam ogólne informacje na temat spektrum autyzmu, natomiast w finałowym dniu pojawią się zdjęcia naszych Partnerów. Akcja będzie również prowadzona na Instagramie. Bądź z nami i 2 kwietnia 2021 r. dodaj swoje zdjęcie na Facebook’u, LinkedIn czy Instagramie, na którym posiadasz charakterystyczny element w kolorze niebieskim (np. koszulka, skarpetki, czapka) oraz oznacz profil asperIT i dodaj hasztag #ASPIrujemy. Liczymy na Waszą kreatywność! Już teraz możesz nas wspierać śledząc nasze wydarzenia lub umieszczając na swoim zdjęciu profilowym specjalnie przygotowaną nakładkę. Wystarczy, że wejdziesz na prywatny profil, klikniesz w zdjęcie profilowe, a następnie zaktualizujesz zdjęcie profilowe i dodasz nakładkę. Znajdziesz ją wpisując nazwę „asperIT – Na Niebiesko dla Autyzmu”.

Do wydarzenia przyłączyło się już wielu Partnerów, którzy 2 kwietnia będą wspierać nasze działania. W tym gronie znaleźli się m.in.: Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, miasto Wrocław, Gwardia Wrocław, Panthers Wrocław, Fundacja Cancer Fighters, Fundacja Sapere Aude, Stowarzyszenie Młody Dolny Śląsk, Capgemini, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet SWPS, Cafe Równik, Vertigo Jazz Club & Restaurant, Centrum Kreatywności Targowa, Kino Szkoła, Wili Wianki, Ładnie Pachnie, Herbaciarnia24h.

Jeśli również chcesz się znaleźć w gronie firm, które wspierają z nami Światowy Dzień Autyzmu napisz do nas (adres e-mail: karolina.zych@asperit.org)

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnym wydarzeniu akcji „Na Niebiesko dla Autyzmu” w serwisie Facebook:

 

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA!
[recent_projects category=”all” project_style=”1″ control_text_color=”dark”]
asperIT

Autor asperIT

More posts by asperIT