Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Skip to main content

Zostań wolontariuszem w asperIT

W asperIT rekrutujemy, szkolimy i aktywizujemy zawodowo osoby ze spektrum autyzmu do pracy w IT. Również zatrudniamy te osoby i dzięki nim świadczymy na wysokim poziomie usługi IT dla biznesu. Należymy do nielicznych w Polsce podmiotów naturalnie łączących tak dwa różne światy jak NGO oraz biznes.

Chcemy zmieniać świat osób autystycznych i mieć wpływ na zmianę w Polsce oraz na świecie. Równocześnie jesteśmy nie tylko marzycielami, lecz także biznesowymi pragmatykami – dlatego wiemy jak w tym wszystkim istotne jest skuteczne zarządzanie, budżetowanie, marketing, sprzedaż i koordynacja działań.

 

Razem we współpracy z Fundacją e-fektywni.org, wspierającej nas merytorycznie i organizacyjnie przy tym projekcie wolontariackim, szukamy osób takich jak Ty – chcących się rozwijać zawodowo i  szukających swojej życiowej drogi oraz pasji.

Dołączając do naszej organizacji masz możliwość uczestniczenia w ciekawych i wyjątkowych projektach, które w przyszłości wzbudzą uznanie nie tylko Twoich najbliższych, lecz również potencjalnych pracodawców.

U nas możesz wybrać obszary, które chcesz poznać lub w których czujesz się najlepiej i właśnie tam widzisz swoją szansę na rozwój.

Oto niektóre z nich:

Marketing i PR – zobacz, jak działamy w tym obszarze i bierz aktywny udział w rozwoju naszego brandu w Social Media i Internecie. Aktywnie udzielamy się na Facebooku, LinkedIn, YouTube, Instagramie. Niebawem planujemy zwiększyć swoją aktywność również w innych mediach społecznościowych. Chcesz nam w tym pomóc i być częścią tego zespołu? Zapraszamy!

YouTube, wideo, podcast – tworzenie materiałów multimedialnych zaczyna być kluczowe w każdym obszarze. Dzięki temu zwiększamy zasięgi i docieramy do interesujących nas grup społecznych. Z każdym dniem coraz prężniej rozwijamy nasze kompetencje w tym kierunku. Inwestujemy w profesjonalny sprzęt oraz oprogramowanie. Pomóż nam tworzyć takie materiały – bierz udział w ich nagrywaniu oraz montażu. Zobacz, jak wygląda to od środka i zdobądź doświadczenie, które będzie dla Ciebie bezcenne w przyszłości!

IT – wśród nas są osoby z wykształceniem technicznym i dzięki temu znacząco podnosimy efektywność naszych działań intensywnie wykorzystując nowoczesną technologię. Przyjdź do nas i naucz się w sposób naprawdę zaawansowany korzystać z takich narzędzi jak Microsoft Office 365 czy ClickUp. Zrozumiesz, dlaczego budowanie procesów w organizacji ma istotne znaczenie dla dynamiki jej wzrostu. Naucz się u nas z nich korzystać i od razu na starcie Twojej zawodowej kariery poznaj dobre praktyki z tym związane. Mamy licencje na wszelkie potrzebne nam oprogramowanie. Także Ty będziesz mieć okazję nauczyć się ich wszystkich używać w praktyce!

Koordynacja projektów – w naszej organizacji realizujemy bardzo dużo różnych projektów. To wszystko wymaga koordynacji i brania za to odpowiedzialności. Chcesz się w tym sprawdzić? Damy Ci odpowiednie narzędzia, naszą wiedzę, wsparcie oraz doświadczenie. Poznawaj świat zarządzania robiąc równocześnie wyjątkowe i niezwykłe rzeczy dla innych ludzi. Dzięki naszemu doświadczeniu biznesowemu, znajomości metodyk zarządzania sprawdzonych w świecie IT nauczysz się robić to od początku dobrze i sprawnie. Jest niewiele miejsc w Polsce, gdzie możesz odbyć staż i zdobyć doświadczenie, które na pewno będzie doceniane na rynku pracy. Zdobądź je teraz razem z nami!

Tworzenie wniosków grantowych – jako organizacja pozarządowa bardzo często pozyskujemy środki grantowe na naszą działalność. Idzie nam to całkiem nieźle! Masz „dobre pióro” i chcesz się sprawdzić w tym obszarze? Dołącz do nas i zdobądź doświadczenie w aplikowaniu o środki krajowe, unijne i inne. Bierz udział w koordynowaniu i rozliczaniu tego typu projektów. Damy Ci praktyczną wiedzę. Czekamy na Ciebie!

Biznes – nasza organizacja działa hybrydowo, tj. prócz Fundacji istnieje również Spółka, w której zatrudniamy osoby autystyczne i działamy w pełni na zasadach rynkowych. Jeżeli więc biznes ostatecznie bardziej przemawia do Ciebie niż NGO to także jesteśmy dobrym wyborem dla Ciebie! Pomożesz nam rozwijać tę Spółkę, w tym sprzedaż naszych usług, także na rynki zagraniczne. Damy Ci szansę zdobycia wyjątkowego doświadczenia, które pozostanie z Tobą na zawsze!

Think Tank – jako organizacja chcemy budować think tank, który będzie współpracował z uczelniami wyższymi. Chcemy pomagać jednostkom naukowym być jeszcze bardziej przyjaznym środowiskiem dla osób autystycznych. Długoterminowym efektem tego wspólnego z edukacją projektu będą rozwiązania systemowe dla wszystkich uczelni w Polsce. U nas masz szansę wziąć w tym udział, wspierać tę inicjatywę i współpracować docelowo z uczelniami z całej Polski. Ta ścieżka rozwoju w naszej organizacji może być również dla Ciebie wyjątkowo ciekawa, jeżeli planujesz karierę naukową. Przyjdź do nas i zmieniaj świat nauki!

Wiele, wiele innych – jako organizacja rozwijamy się niezwykle dynamicznie. Nie ma momentu, kiedy nie pojawia się nowy pomysł na rozwój. Ty też możesz w tym uczestniczyć! Czekamy też na Twoje pomysły, które pomożesz nam wówczas realizować!

Jesteśmy pewni, że dzięki nam:

 • dynamicznie rozwiniesz się zawodowo, w pełnej zgodzie z Twoimi zainteresowaniami i oczekiwaniami,
 • jeżeli jesteś osobą na etapie poszukiwania swojej prawdziwej pasji i życiowej misji to możesz u nas spróbować pracy i działań w różnych obszarach,
 • będziesz mieć poczucie sprawczości i dumy z tego, że razem z nami realnie zmieniasz coś na tym świecie,
 • zdobędziesz wiedzę dzięki osobom z naszej organizacji, które mają wieloletnie doświadczenie,
 • nauczysz się na błędach innych (czyli naszych), dzięki czemu będziesz rozwijać się jeszcze szybciej i sprawniej,
 • weźmiesz udział w licznych szkoleniach, warsztatach, m.in. z takich obszarów jak:
  • zarządzanie,
  • marketing i PR,
  • tworzenie materiałów multimedialnych,
  • CSR,
  • rozwój kompetencji miękkich,
  • praktyczna wiedza o biznesie i świecie NGO,
 • weźmiesz udział w sesjach mentorskich i eksperckich,
 • dostaniesz do pracy sprzęt komputerowy i inny, jeżeli będzie to wymagane do Twoich obowiązków w naszej organizacji, a Ty nie masz odpowiednich własnych urządzeń,
 • weźmiesz udział w ciekawych wydarzeniach związanych z NGO, biznesem, IT, do których jako organizacja pozarządowa mamy łatwiejszy dostęp.


Ponadto, musisz wiedzieć, że:

 • mamy jasno zdefiniowaną kulturę organizacji, z którą możesz zapoznać się tutaj,
 • chcemy wspierać w rozwoju także osoby niepełnosprawne poprzez dawanie im szansy na samorealizację. W dzisiejszych czasach przy tak ogromnym rozwoju technologii, a już szczególnie przy naszym typie działalności, wszelkie ograniczenia fizyczne czy jakiekolwiek inne nie powinny być przeszkodą,
 • dzięki dołączeniu do nas zyskasz możliwość wzięcia udziału w niezwykłym projekcie, gdzie w sposób naturalny dostrzegamy potencjał osób, które często są wykluczone zawodowo. Rozwiniesz się i pomożesz innym. Czy może być lepsze połączenie, które wzbudzi zainteresowanie i aprobatę Twoich najbliższych oraz potencjalnych pracodawców w przyszłości?

Kiedy stwierdzisz, że Ty jesteś właściwą osobą dla nas, a my jesteśmy dla Ciebie odpowiednią organizacją – wypełnij formularz znajdujący się tutaj i porozmawiajmy!

Pamiętaj, że jeżeli jesteś osobą z doświadczeniem i dawno skończyłeś/-aś studia to także czekamy na Ciebie. Kiedy będziesz mieć chęć i potrzebę pomagania innym oraz dysponujesz czasem – zgłoś się do nas! Docenimy Twoją wiedzę i umiejętności, a Ty widząc realną zmianę jaką z nami dokonujesz będziesz czuć z tego powodu niezwykłą dumę i spełnienie!

Jak wygląda rekrutacja?

 1. Wypełnij formularz rekrutacyjny.
 2. W ciągu maksymalnie 14 dni zapoznamy się z nim.
 3. Damy Ci odpowiedź, czy wstępnie spełniasz nasze oczekiwania.
 4. Jeżeli wspólnie widzimy przestrzeń do współpracy, umówimy się na pierwszą rozmowę rekrutacyjną.
 5. W ciągu 7 dni od rozmowy rekrutacyjnej otrzymasz od nas informację czy i w jakim zakresie możemy współpracować.
 6. Rozpoczniemy współpracę w ustalonym przez nas wspólnie terminie i na dogodnych dla wszystkich zasadach.

Jeżeli chcesz działać efektywnie, interdyscyplinarnie, biznesowo oraz z misją pomocy innym – zgłoś się już dzisiaj!

Formularz rekrutacyjny