Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Skip to main content
Raport Fundacji asperIT

"Zwiększanie szans na profesjonalny sukces pracowników w spektrum autyzmu – działanie podejmowane przez podmioty rynkowe"

Pobierz już dzisiaj pierwszą część Raportu Fundacji asperIT.
Powiadomimy Cię o publikacji części drugiej.

Pobierz raport Fundacji

O czym przeczytasz w opracowaniu?

Odkryj unikalny

potencjał

Zanurz się w świecie neuroróżnorodności i odkryj, jak Twoja firma może zyskać, otwierając drzwi dla talentów w spektrum autyzmu. Nasz szczegółowy raport rzuca światło na niezwykłe zdolności i unikalne perspektywy, jakie osoby w spektrum mogą wnieść do środowiska pracy, zwłaszcza w branży IT. Pobierz raport już dziś i zacznij budować świadome i inkluzjywne miejsce pracy.

Zrozumienie spektrum autyzmu

Raport AsperIT dostarcza praktycznych wskazówek i strategii, jak efektywnie integrować talenty w spektrum autyzmu, uwzględniając ich unikalne potrzeby i mocne strony. Dowiedz się, jak możesz maksymalizować potencjał swojego zespołu poprzez włączenie i akceptację.

AsperIT:

Pionierzy

neuroróżnorodności w technologii

Poznaj AsperIT, inicjatywę stojącą na czele integracji osób w spektrum autyzmu w sektorze technologii. Nasz raport ukazuje, jak AsperIT i podobne programy przyczyniają się do tworzenia bogatszych i bardziej różnorodnych miejsc pracy poprzez wykorzystanie unikalnych umiejętności i perspektyw osób z autyzmem. Stań się częścią tego przełomowego ruchu już dziś.

Czy wiesz, że wprowadzając neuroróżnorodność
w organizacji zyskują na tym

wszyscy pracownicy?

Jak wskazują badania prowadzone przez JP Morgan Chace, zespoły neuroróżnorodne są o 48% bardziej produktywne niż neurotypowe zespoły.

Djurdjevic, 2019

Szacuje się, że 1% (ok 74 mln) populacji na świecie to osoby w spektrum autyzmu. Oznacza to, że możesz już posiadać w zespole pracownika w spektrum lub Twoi pracownicy są rodzicami neuroróżnorodnego dziecka. 

Ritchie, 2017

Obecność osób neuroróżnorodnych w zespole zwiększa m.in. możliwości poznawcze i wydajność zespołu.

 

Duchek et al., 2020; Syed, 2020

Zrozum złożoność neuroróżnorodności, potrzeby i zalety osób w spektrum autyzmu. Dowiedz się, jak działania podmiotów rynkowych mogą zwiększyć ich szanse na sukces zawodowy.

Pobierz raport i zacznij kształtować lepsze jutro dla neuronietypowych pracowników