Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Skip to main content

Wesprzyj nas

Fundacja asperIT funkcjonuje dzięki środkom pozyskanym od firm, organizacji i instytucji zewnętrznych oraz darowizn.

Zbieramy fundusze na przeprowadzenie nowej edycji online szkoleń asperIT i pierwszy raz w naszej historii prosimy o wsparcie Ciebie!

 

Masz moc sprawić, aby osoby w spektrum autyzmu mogły rozpocząć z sukcesem swoją karierę. Ale dlaczego w ogóle masz wesprzeć nasze działania ? Pozwól, że Ci o tym opowiemy!

Jesteśmy Fundacją asperIT i od 2015 roku nieprzerwanie działamy na rzecz wspierania, usamodzielniania i aktywizacji zawodowej osób w spektrum autyzmu. Naszą fundację stworzyła grupka pasjonatów pracujących ówcześnie w IT, którą zainspirował seans filmu fabularnego „Miracle Run”. Zaczęliśmy zdobywać wiedzę na temat autyzmu, osób z nim funkcjonujących, ich mocnych stron, pasji, wyzwań i zdolności. Zaczęliśmy współpracę ze specjalistami w zakresie i postanowiliśmy być pionierami nowej również dla nas idei neuroróżnorodności.

Zaczęliśmy więc od tego, na czym się znaliśmy, czyli od IT. Stworzyliśmy pierwszy pilotażowy program aktywizacji zawodowej osób ze spektrum autyzmu do zawodu testera oprogramowania.

Nasz pierwszy kurs szkoleniowy nie był idealny, ale mimo tego dał uczestnikom i pierwszym beneficjentom fundacji, wiedzę, perspektywy i nadzieję – na godne życie, usamodzielnienie, nabranie sprawczości. Ciągle się rozwijaliśmy i z każdą kolejną edycją projektu wdrażaliśmy kolejne usprawnienianowe miejsca, narzędzia, a nawet i specjalizacje kursów i prowadzenie ich w pełni online.

Dziś po 7 latach i ponad 130 osobach, które od początku do końca przeszły któryś z naszych kilkutygodniowych cykli szkoleniowych chcemy po raz kolejny spróbować czegoś nowego. Chcemy częściej móc organizować nasze kursy i docierać z nimi do coraz większej rzeszy osób. Realia fundacji uzależnionej od grantów nie dają nam jednak takiej możliwości, dlatego zwracamy się do Ciebie i do Was z prośbą o wsparcie – pomóż nam stworzyć i przeprowadzić pierwszą edycję asperIT sfinansowaną w całości przez bohaterów takich jak Ty!

Wierzymy w siłę jednostki i w siłę społeczności. I nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie chcieli znowu zrobić czegoś nowego! Ta edycja online nie będzie dotyczyć żadnej specjalizacji IT 😱!

„Czego więc będziecie uczyć?!

Nie chcemy ograniczać dostępności osobom, które mogłyby nie być zainteresowane którąś ze specjalizacji IT. Chcemy również wyjść na przeciw wszystkim tym osobom, które kontaktowały się z nami i zgłaszały, że nie interesują się pracą w tej branży. Dlatego w tej edycji chcemy postawić na zdolności uniwersalne i podnieść kompetencje miękkie i osobowe wszystkich osób, które dostaną się do projektu!

Przeprowadzimy nasz cykl szkoleń społecznych, czyli treningu samoświadomości swoich mocnych i słabych stron oraz nauki pracy zespołowej. Nie poprzestaniemy na tym i następnymi punktami będą zupełnie nowe Warsztaty ze skutecznego zarządzania stresem w miejscu pracy oraz Warsztaty pracy zwinnej, czyli naukę Agile.

Dlaczego taki wybór? Widzimy, że wsparcie w obszarze balansu psychicznego i zdolności radzenia sobie z trudnościami należą do jednych z najważniejszych zadań i największych wyzwań, jakie stoją przed osobami ze spektrum autyzmu na rynku pracy i regularnie pracujemy w tym zakresie w trakcie naszych tutoringów. Chcemy więc dać beneficjentom tej nowej edycji online zestaw umiejętności i narzędzi, który pozwoli im lepiej zarządzać swoją pracąwalczyć ze swoim stresem i łatwiej podejmować wyzwania, które będą przed nimi niezależnie, czy chcą być programistami, księgowymi, tłumaczkami czy pracownikami korporacji i finansjery 👨‍💻  📑  📊.

Jesteśmy jednak ambitni, dlatego mierzymy wyżej niż wersja „minimum”. Jeśli uda się nam przebić próg zbiórki, to dla każdej osoby w tej edycji projektu zorganizujemy również konsultacje coachingowe w kierunku rozwoju zawodowego zgodnego z osobistymi zainteresowaniami. Ponadto, jeśli uda się nam przebić kwotę dwukrotnie, będziemy w stanie przeprowadzić dwa takie kursy szkoleniowe!

Zapraszamy Cię do wsparcia nas. Twój wkład umożliwi kilku osobom usamodzielnienie się, rozpoczęcie nowej ścieżki kariery, nabranie w swoim życiu sprawczości i lepsze przygotowanie się na wyzwania i trudności otaczającego nas świata.

Na naszych mediach społeczniościowych będziemy przez cały czas trwania kampanii postować wypowiedzi naszych beneficjentów, zdjęcia z poprzednich edycji, wspominki i inne materiały.

Nie możesz nas wesprzeć materialnie? Udostępnij tę zbiórkę swoim znajomym i zachęć ich do tego aby wesprzeć innych!

Możesz nas wesprzeć wpłacając darowiznę bezpośrednio na nasze konto bankowe

mBank 54 1140 2004 0000 3402 8145 8081

Tytułem: „Darowizna na działalność statutową”

Chcesz wesprzeć działania Fundacji w inny sposób?


Masz pomysł jak możesz nas wesprzeć lub chcesz wspomóc naszą działalność non-profit finansowo?

NAPISZ DO NAS