Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Skip to main content

Tym razem pojawimy się… w Waszych komputerach?

Ostatnimi czasy, trochę się u nas pozmieniało, dzięki czemu jesteśmy dziś w stanie zaprezentować wam wiele dobrych nowin.

Najnowsza edycja asperIT, odbędzie się w 100% zdalnie!

Dzięki temu, każda osoba ze spektrum, niezależnie od miejsca zamieszkania, będzie w stanie wziąć w niej udział i ukierunkować swoją drogę zawodową w stronę testera oprogramowania.

W tegorocznej edycji będzie czekać was, to w czym jesteśmy najbardziej obeznani, czyli szkolenia społeczne, techniczne, a następnie finalizacja waszej drogi praktykami zawodowymi, które przypieczętują wasze nowe umiejętności.

Sprawdzone metody w nowych szatach

Musieliśmy dostosować nasz proces aby pasował do charakteru i założeń projektu online. Zmiany w kształcie edycji rozpoczynają się już na etapie rekrutacji.

Aby wziąć udział w nowej edycji asperIT należy zarejestrować bezpłatne konto na platformie edukacyjnej – https://akademia.neurodiversee.com/. Następnie trzeba w swoim profilu odszukać panel Moje Abonamenty i aktywować w nim abonament „Fundacja asperIT”. Wtedy uzyska się dostęp do wstępnej lekcji, która wyjaśni dalsze kroki postepowania.

Następnym etapem jest wypełnienie właściwego formularza rekrutacyjnego. Jest on dostępny w pierwszej lekcji na platformie neurodiversee.

W ciągu kilku dni uruchomiony zostanie test wstępny, który każdy kandydat chcący wziąć udział w edycji musi wypełnić. Osoby, które zdadzą test i znajdą się w top 60 wyników zostaną zaproszone do ostatniego etapu – rozmów indywidualnych z tutorami asperIT.

Zapisz się do edycji już teraz!

W tegorocznej edycji będzie czekać was, to w czym jesteśmy najbardziej obeznani, czyli szkolenia w kierunku testowania oprogramowania. Ta formuła również doczekała się usprawnień i dostosowań to środowiska platformy edukacyjnej.

Szkolenia społeczne jak i techniczne odbędą się pod okiem naszych sprawdzonych i doświadczonych tutorów. Tutaj pojawia się następna zmiana. A mówiąc dokładniej – szkolenia społeczne i techniczne będą trwać symultanicznie.
Część społeczna odbędzie się w postaci 6 spotkań na platformie Microsoft Teams, które będą trwać po 2 godziny każde. Techniczne za to będą przebiegać jako seria wykładów, zadań, lekcji które zakończą się testem i znajdować się będą na stronie neurodiversee.com. Do kursu technicznego możecie podejść we własnym tempie, w jakimkolwiek dniu i przedziale godzinowym. Jedynym wymogiem jest zdanie testu kończącego szkolenia techniczne do 21 października.

Praktyki będą łączyć dwa tryby poprzednich szkoleń i odbywać się zarówno w ramach spotkań online nz MS Teams, jak i przy użyciu platformy neurodiversee i innych narzędzi, gdzie pod okiem QA mastera będziecie otrzymywać zadania i instrukcje do wykonania.

Szkolenia ruszą na początku października, a cała edycja skończy się w pierwszym tygodniu grudnia.

Kto Was przeszkoli?

W tegorocznej edycji, pod swoje tutorskie skrzydła wezmą was Jacek Śmigiel oraz Ewa Druszcz, czyli dwoje specjalistów, którzy już nie po raz pierwszy mają pod swoim okiem osoby ze spektrum, z ogromnym doświadczeniem w branży psychologiczno-pedagogicznej, skupionej wokół osób neuronietypowych. Dodatkowo jako tutorzy pracują już kilkanaście lat, dlatego mają potrzebną wiedzę do tego, aby przejść z wami przez ten etap w sposób profesjonalny.

W tym roku rolę QA mastera, pełni Paweł Kazienko, który cechuje się przede wszystkim doświadczeniem w branży IT. Ponadto Paweł, jest wyspecjalizowanym organizatorem w pracach grupowych, dzięki czemu będzie w stanie pomóc wam odnaleźć się na nowej drodze zawodowej. Jest również zawsze gotowy do pomocy i chętnie udzieli wam potrzebnych wskazówek do rozwiązania waszego problemu w danym momencie.
Dodatkowo to przede wszystkim tester z kilkunastoletnim doświadczeniem, więc bezprecedensowo zna się na wykonywanym fachu i wiedzę tę przekażę wam.

Mamy wielką nadzieję, że w tym roku, także pomożemy wam obrać, waszą wymarzoną drogę zawodową, aby aktywizować osoby ze spektrum zgodnie z naszą ideą.

___

Projekt sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu #PROOna lata 2021-2030.

 

Błażej Knapik

Autor Błażej Knapik

Koordynator projektu asperIT

More posts by Błażej Knapik