Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Skip to main content

Z przyjemnością możemy Was poinformować, że już ruszyła pierwsza edycja programistyczna asperIT we Wrocławiu. Nie jest to typowa edycja asperIT. Zamiast na testowaniu, pierwszy raz skupimy się na innej specjalizacji IT, czyli właśnie programowaniu. Jeśli chcesz nauczyć się programować w języku Python, to jest właśnie Twoja szansa! 
 

asperIT pozwala na rozpoczęcie kariery w branży informatycznej, dla wszystkich z diagnozą spektrum autyzmu.

Planowany harmonogram dla uczestników edycji asperIT we Wrocławiu 

Po okresie rekrutacji online najlepsi kandydaci zostaną zaproszeni do rozmów indywidualnych, odbywających się we Wrocławiu. Następnie wyłonimy grupę maksymalnie 24 osób, które podejdą do wstępnych testów IT mających na celu zbadanie kompetencji informatycznych kandydatów. 

Z zaproszonych osób wyłonimy najlepszą 10, która zacznie swój cykl szkoleń społecznych. Dzięki nim grupa pozna siebie nawzajem i nauczy lepszego zrozumienia własnych cech oraz pracy zespołowej. Poprowadzi je, wraz ze swoim zespołem, Jacek Śmigiel, który od 15 lat zajmuje się diagnozą różnicową i funkcjonalną oraz terapią dzieci, młodzieży i dorosłych z całościowymi zaburzeniami rozwoju. W 2015 r. współtworzył metodologię szkolenia społecznego w ramach projektu asperIT. Zarządza zespołem tutorów w projekcie.

Po szkoleniach społecznych odbędzie się cykl szkoleń technicznych. Będzie to trwający aż 4 miesiące, intensywny kurs programowania. W jego trakcie uczestnicy nauczą się podstaw pracy w języku Python. Po zakończeniu kursu najlepsi beneficjenci zostaną nagrodzeni możliwością odbycia praktyk zawodowych, które dadzą im pierwsze realne doświadczenie developerskie. 

Edycja asperIT we Wrocławiu mogła zostać zorganizowana dzięki finansowaniu ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030.

Zapisy do edycji już ruszyły. Zachęcamy do zgłaszania się poprzez wypełnianie formularza dostępnego pod tym linkiem

W razie pytań na temat rekrutacji zapraszamy do kontaktu na adres email karolina.zych@asperit.org lub pod telefonem 517 577 730.

asperIT

Autor asperIT

More posts by asperIT