Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Skip to main content

Ostatnie miesiące były dla nas bardzo intensywne. Przeprowadziliśmy edycję wspólnie z firmą EY Polska, prowadziliśmy naszą pierwszą konferencję i ogłosiliśmy powstanie think tanku. Nie zwalniamy tempa i przechodzimy do kolejnego dużego przedsięwzięcia w tym roku – ogłaszamy oficjalnie otwarcie naboru do pierwszej edycji asperIT w Poznaniu!

Edycja asperIT w Poznaniu wróci do naszego klasycznego formatu działania. Znaczy to tyle, że jej celem jest wyszkolenie grupy beneficjentów i beneficjentek w zawodzie testera oprogramowania i zdania przez nich egzaminu ISTQB oraz zdobycia doświadczenia zawodowego. Tak samo, jak odbywało się to w przypadku naszych zeszłorocznych edycji we Wrocławiu i w Warszawie.

Zapisy do edycji ruszają już teraz. Zachęcamy do zgłaszania się poprzez wypełnianie formularza dostępnego pod tym linkiem. Z przyjemnością ogłaszamy również, że partnerem asperIT przy organizacji edycji w Poznaniu jest Stowarzyszenie ProFUTURO. Nie możemy doczekać się wspólnych działań na rzecz osób ze spektrum autyzmu!

Planowany harmonogram dla uczestników edycji asperIT w Poznaniu

Po okresie rekrutacji online najlepsi kandydaci zostaną zaproszeni do rozmów indywidualnych (odbędą się one w Poznaniu). Z tej grupy wyłonimy grupę maksymalnie 24 osób, które zaprosimy do testów wstępnych IT mających na celu zbadanie kompetencji informatycznych kandydatów. Z tych osób wyłonimy najlepszą 10, która zacznie swój cykl szkoleń społecznych. Dzięki nim grupa pozna się nawzajem i nauczy lepszego zrozumienia własnych cech oraz pracy zespołowej. Poprowadzi je, wraz ze swoim zespołem, Jacek Śmigiel, który od 15 lat zajmuje się diagnozą różnicową i funkcjonalną oraz terapią dzieci, młodzieży i dorosłych z całościowymi zaburzeniami rozwoju. W 2015 r. współtworzył metodologię szkolenia społecznego w ramach projektu asperIT. Zarządza zespołem tutorów w projekcie.

Następnym krokiem będzie cykl webinarów wprowadzających do zagadnień testowania oraz szkolenia techniczne. Webinary będą organizowane w tygodniu, oczywiście w formie online. Szkolenia techniczne to natomiast dwa bardzo intensywne dwa weekendy pracy po 7 godzin dziennie. Zakończą się one możliwością podejścia do egzaminu certyfikującego ISTQB, który jest międzynarodowym potwierdzeniem udowadniającym zdolności testera. Organizuje go dla nas Stowarzyszenie Jakości Systemów Informatycznych. Najlepsi uczestnicy grupy będą mogli podejść do niego nieodpłatnie.

Niezależnie od wyniku egzaminu uczestnicy szkoleń będą mogli na zakończenie odbyć praktyki, które dadzą im pierwsze realne doświadczenie w pracy testera oraz co za tym idzie wpis w CV i certyfikat ukończenia kursu asperIT. Wszystkie techniczne szkolenia, przygotowania do egzaminu i praktyki będą odbywać się pod okiem Pawła Kazienko, czyli entuzjasty testowania, odpowiedzialnego za szkolenie i przygotowanie zawodowe wielu testerów oprogramowania na przestrzeni 15 lat. Na co dzień dzieli się on swoim bogatym doświadczeniem i przygotowuje uczestników projektu do pracy w zawodzie testera. Ponadto w ramach działań asperIT.com zarządza zespołem testerskim.

Edycja asperIT w Poznaniu mogła zostać zorganizowana dzieki finansowaniu ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030.

Zapraszamy na webinar informacyjny

Wychodzimy przed szereg dla wszystkich osób, które miałyby wątpliwości bądź pytania na temat edycji w Poznaniu i ogłaszamy, że zorganizujemy webinar informacyjny dla wszystkich osób zainteresowanych udziałem w projekcie. Serdecznie zapraszamy potencjalnych uczestników, ich znajomych i rodzinę. Webinar odbędzie się on online i wystąpią na nim Jacek Śmigiel, Tomasz Jasiński, czyli prezes Fundacji, oraz Błażej Knapik – koordynator projektu. Odpowiedzą oni na wszelkie pytania dotyczące przebiegu edycji i wyjaśnią, na czym będą polegały poszczególne etapy. Odbędzie się on w połowie sierpnia, a dokłada data, zostanie podana później. Link do zapisywania się na spotkanie zostanie opublikowany wraz z datą, dlatego zachęcamy do obserwowania naszej strony na facebooku.

 

ZGŁOŚ SIĘ DO EDYCJI w POZNANIU!

W razie pytań na temat rekrutacji zapraszamy do kontaktu na adres email blazej.knapik@asperit.org lub pod telefonem 576 726 269.

Do zobaczenia w Poznaniu!

Błażej Knapik

Autor Błażej Knapik

Koordynator projektu asperIT

More posts by Błażej Knapik