Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Skip to main content

Projekt
Z asper do IT

Projekt Z asper do IT to cykl spotkań online dedykowanych osobom w spektrum autyzmu, beneficjentom i beneficjentkom Fundacji – osobom, które dotychczas uczestniczyły w Projekcie szkoleniowym asperIT.

Celem całego cyklu spotkań jest zainspirowanie do działania, rozwiewanie wątpliwości związanych z rozwojem kariery, umożliwienie zdobycia nowych kompetencji, przekazanie wiedzy i doświadczeń na temat rekrutacji, pracy i technicznych aspektów związanych z branżą IT.

Spotkania prowadzą osoby z doświadczeniem w branży IT, zarówno będące w spektrum autyzmu, jak osoby neurotypowe.

Co jakiś czas prowadzimy spotkania otwarte dla wszystkich chętnych.
Nawet jeśli nie jesteś jeszcze w społeczności asperIT, możesz do nas dołączyć, w czasie spotkań otwartych!

Zapisz się na webinar otwarty

Goście 1 sezonu projektu

1. Mateusz Błaź

Doświadczony Scrum Master i specjalista z korzeniami w programowaniu. Przeprowadził dla nas warsztaty z podstaw pracy w SCRUM i opowiedział swoją zawodową i osobistą historię w branży IT oraz o tym jak odnaleźć swoje mocne strony będąc juniorem.

2. Agnieszka Adamska

Liderka zespołu, miłośniczka kotów i uniwersum Wiedźmina. Podpowiedziała nam z praktycznego punktu widzenia, w jaki sposób przygotować swoje CV pod konkretną ofertę pracy oraz jak przejść przez rozmowę rekrutacyjną będąc osobą w spektrum autyzmu.

3. Tadeusz „Zooltar” Zieliński

Dziennikarz, twórca oraz miłośnik gier. Związany z branżą Game dev niemal od czasu dinozaurów. Opowiedział nam o rynku gamingowym w Polsce i na świecie oraz o możliwościach pracy i rozwoju kariery w tym obszarze. Podzielił się wskazówkami i osobistymi spostrzeżeniami.

4. Krzysztof Dyki

Specjalista cyberbezpieczeństwa i Buisness Inteligence. Posiada uprawnienia biegłego sądowego z zakresu IT, inżynierii wstecznej, cyberbezpieczeństwa i praw autorskich w IT. Opowiedział nam o zastosowaniu Buisness Inteigence w analizie procesowej
(w procesach sądowych).

Goście 2 sesonu projektu

Jeśli pracujesz w branży IT, analizie danych lub zajmujesz się rekrutacją i chcesz wesprzeć osoby w spektrum autyzmu w ich rozwoju kariery zawodowej

Zostań naszym prelegentem lub prelegentką!

ZGŁOŚ SIĘ

Chcesz dołączyć do społeczności asperIT?


Sprawdź, czy prowadzimy nabór do nowej edycji projektu aktywizacji zawodowej osób w spektrum autyzmu.

SPRAWDŹ