Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Skip to main content

W dniu wczorajszym mieliśmy przyjemność wziąć udział w konferencji „CSR w małych i średnich przedsiębiorstwach – wyzwania, trendy i dylematy” zorganizowanej przez Europejski Fundusz Leasingowy. 

Wydarzenie było okazją do zapoznania się z wynikami raportu „CSR w MŚP. Pod lupą”. Spotkanie miało na celu pokazanie dobrych praktyk oraz obalenie mitu, że społeczną odpowiedzialnością biznesu mogą zajmować się tylko duże korporacje. 
Debatę na ten temat poprowadził dziennikarz propagujący etykę w biznesie i budowanie kapitału społecznego Paweł Oksanowicz, autor jedynego cyklicznego programu radiowego w Polsce na ten temat „Bizon-Biznes Odpowiedzialny i Nowoczesny” w MUZO.FM.
Wydarzenie uświetnił rewelacyjny i porywający wykład gościa specjalnego – znanego dziennikarza, publicysty, pisarza i dwukrotnego laureata nagrody Grand Press Szymona Hołowni. Dziennikarz na bazie swoich doświadczeń opowiadał o tym jak można czynić dobro i ratować ludzi nie wychodząc z pracy.
Spotkanie zakończyła inauguracja projektu „Młody Przedsiębiorca”.

Projekt asperIT jest świetnym przykładem tego, że połączona siła działań organizacji pozarządowych z sektorem biznesowym daje wspaniałe efekty i pozwala czynić realne dobro. Tym bardziej cieszy nas fakt otwierania się biznesu – co ważne, nie tylko w kontekście budowania wizerunku – na aktywność społeczną i propagowanie tejże aktywności. 

Paweł Wojtyczka

Autor Paweł Wojtyczka

More posts by Paweł Wojtyczka