Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Skip to main content

Wszystko, co dobre musi się skończyć. Pionierska pod wieloma względami edycja asperIT, którą przeprowadziliśmy razem z firmą Procter & Gamble nie może być od tego wyjątkiem.

Przez całą edycję dopisywała nam zarówno pogada, humory jak i siły do pracy i nie inaczej było w trakcie ostatniego etapu edycji organizowanego przez P&G – szkolenia PowerBI oraz Dnia Otwartego. Uczestnicy edycji wprost świetnie poradzili sobie z ostatnim dniem szkoleniowym, który był dla grupy czymś zupełnie nowym. Pomimo tego uczestnikom udało się bardzo szybko przyswoić wiedzę i przejść do części praktycznej. Następnie przyszedł czas na wspólne zdjęcia i rozdanie certyfikatów.

Kalendarium edycji

W kontraście do długiego okresu przygotowań i rekrutacji same szkolenia minęły nam bardzo szybko. Podsumujmy sobie raz jeszcze przebieg edycji od jej startu 1 kwietnia aż do zakończenia 15 lipca.

Kwiecień 2021 – rusza oficjalnie edycja asperIT x P&G. Otwieramy ją, publikując żart w ramach Prima Aprilis, który już następnego dnia dementujemy i zapraszamy Was do udziału w nowej odsłonie naszego projektu. Jest to pierwsza edycja asperIT, która zamiast na IT skupia się na wyszkoleniu osób, które zostaną analitykami danych, dokumentacji i specjalistami planowania. Otrzymamy ponad 50 zgłoszeń do tej edycji!

Maj 2021 – ruszają rozmowy indywidualne. Ze względu na duże zainteresowanie edycją nasi tutorzy mają pełne ręce roboty i ich kalendarze pękają w szwach. Rozmowy będą odbywać się przez następnych kilka tygodni i ostatnie zakończą się zaraz przed pierwszym testem IT. Przeprowadzimy blisko 40 takich spotkań.

10 i 13 Czerwca 2021 – odbywają się Testy IT, na które zaprosimy rekordowe 30 kandydatów do edycji asperIT. Konkurencja pomiędzy wszystkimi osobami jest bardzo wysoka i wybór jest wyjątkowo trudny. Z tego powodu decydujemy się na zakwalifikowanie do udziału w edycji aż 14 osób.

17 – 25 Czerwca 2021 – startują Szkolenia Społeczne. Jacek Śmigiel i jego zespół przez dwa tygodnie odbędzie 6 spotkań w ramach tego etapu. Nasi uczestnicy w liczbie 13 osób będą bardzo intensywnie pracować w trakcie zajęć i świetnie się zintegrują, a w ostatnich zajęciach wezmą udział również przedstawiciele P&G.

29 i 30 Czerwca 2021 – rozpoczynają się Szkolenia Lego Spike Prime. Grupa zostaje podzielona na dwa mniejsze zespoły, do których dołączają managerowie Procter & Gamble koordynujący projekt po stronie partnera. Zajęcia są bardzo angażujące i dają wszystkim ogromną dawkę wiedzy na temat podstaw algorytmizacji i logiki oraz programowania. Grupy bez problemu realizują powierzone im zadania. Całość realizuje dla nas Katarzyna Nogalska.

1 i 2 Lipca 2021 – kończymy szkolenia społeczne prowadzonym przez Łukasza Garczewskiego cyklem na temat podstaw pracy w zgodzie ze Scrum. Uczestnicy szkoleń i obecni managerowie P&G otrzymają od naszego szkoleniowca dużą dawkę dostosowanej do ich potrzeb, fachowej i użytecznej wiedzy na temat pracy przy wykorzystaniu tej nowoczesnej metodyki. Zajęcia pełne są zadań praktycznych dających szerszy ogląd na to zagadnienie.

8 Lipca 2021 – Procter & Gamble przy wsparciu naszych tutorów przeprowadza całodzienne szkolenie z obsługi programu PowerBI. Jest to narzędzie wykorzystywane przy projektowaniu raportów w pracy analitycznej. Uczestnicy przechodzą szkolenie teoretyczne i rozwiązują zadania praktyczne, zdobywając bardzo wysokie noty. Pod koniec Jacek Śmigiel wraz z managerami P&G wręczają uczestnikom certyfikaty potwierdzające odbyte szkolenia i zapraszają ich na ostatni dzień edycji.

15 Lipca 2021 – odbywa się Dzień Otwarty w wersji online dla naszych beneficjentów. W jego trakcie poznają oni specyfiki wszystkich zespołów, których przedstawiciele brali wspólnie z nimi udział w zajęciach. Na sam koniec odbywają się uroczyste podziękowania i edycja asperIT x P&G dobiega końca.

Co dalej po edycji?

W ciągu najbliższych tygodni managerowie Procter & Gamble na podstawie swoich obserwacji, danych i przy wsparciu ekspertów asperIT podejmą decyzję o zaproszeniu poszczególnych uczestników do współpracy na płatnym stażu. Wybrane osoby będą miały możliwość dalszego rozwoju w kierunku analizy danych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny i pełen zaangażowania udział. Szkoleniowcom za włożenie wiele sił i pasji w prowadzone zajęcia. Procter & Gamble za zapewnienie nam komfortowych warunków i umożliwienie tak sprawnego i szybkiego przejścia przez cały proces oraz organizację swojego, dodatkowe szkolenia. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników. Zapraszamy Was do zobaczenia zdjęć z ostatniego szkolenia PowerBI. A co z kolejną edycją asperIT? Nie spoczywamy i wiedzę informacji powinniśmy mieć dla Was już wkrótce.

 

Błażej Knapik

Autor Błażej Knapik

Koordynator projektu asperIT

More posts by Błażej Knapik