Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Skip to main content

Po miesiącu spotkań i intensywnej pracy zakończyliśmy ostatni etap praktyki IT.

Spotykaliśmy się co dwa tygodnie w Centrum Sektor 3 na trwających całe dnie praktykach. W tych miłych i dobrze dostosowanych pomieszczeniach symulowaliśmy środowisko prawdziwej pracy. Pomiędzy spotkaniami na żywo ćwiczyliśmy pracę zdalną i wykonywanie prac w systemie home office, czyli umiejętność, która przyda się każdemu w dzisiejszym świecie.

Nasi beneficjanci poznali pod okiem eksperta, jak wygląda realna praca testera, czyli pisanie przypadków testowych, używanie narzędzi, tworzenie scenariuszy, a na samym końcu przeprowadzanie testów.

Budziki z IKEI nie stanowiły dla nas żadnego wyzwania i znaleźliśmy kilka błędów w ich oprogramowaniu (między innymi brak roku przestępnego).

Również strona i aplikacja wrocławskiego zoo pokazała przed naszymi adeptami testowania kilka błędów i bugów.

Na sam koniec przybyła do nas delegacja z Europejskiej Fundacji Aktywizacji Społecznej EFAS – operatora projektu asperIT. Fundator Paweł Wojtyczka oraz Prezes Fundacji Tomasz Jasiński wręczyli uczestnikom certyfikaty potwierdzające zdobyte przez nich w trakcie kursu zdolności i złożyli gratulacje wszystkim obecnym. Na wszystkich czekała pizza, mieliśmy bowiem zaległe przez lockdown koronawirusa pizza party!

Jeszcze raz pragniemy podziękować wszystkim, bez których ta edycja nie mogłaby się odbyć – naszym partnerom, tutorom i ekspertom testowania. Przede wszystkim dziękujemy jednak uczestnikom. Wspaniała grupa młodych ludzi pokazała, że autyzm nie jest ograniczeniem i stanowi ogromny potencjał. Życzymy im wszystkiego dobrego i pozostajemy z nimi w kontakcie.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z tego etapu projektu i do dalszego śledzenia strony – za niedługo przystępujemy do pełnej realizacji edycji w Warszawie.

Błażej Knapik

Autor Błażej Knapik

Koordynator projektu asperIT

More posts by Błażej Knapik