Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Skip to main content

 

asperIT bardzo prężnie stara się działać na rzecz zwiększania świadomości pracodawców i firm w temacie zatrudniania pracowników ze spektrum.

Jednym z klientów, z którymi mieliśmy w tym roku przyjemność współpracować był Santander Bank Polska. 

Z okazji kwietnia, w którym obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu pracownicy banku mieli okazję wziąć udział w organizowanym przez nas webinarze „Świat w niebieskich barwach – dowiedz się czym jest autyzm” realizowanym w ramach projektu Różnosprawni. Spotkanie, które przeprowadziliśmy, było podzielone na dwie części. Pierwsza była dostępna dla wszystkich chętnych pracowników, natomiast drugie spotkanie skierowaliśmy do menedżerów i przedstawicieli HR. Rozmawialiśmy o rekrutacji i zatrudnieniu osób ze spektrum autyzmu.  

 
„Spektrum autyzmu to przejaw neuroróżnorodności. To zbiór cech, które warto poznać, zrozumieć. Potencjał emocjonalny i intelektualny, którym dzielimy się ze światem jest tylko nasz. Unikatowy, jedyny, niepowtarzalny. Nie zakładajmy, że inni myślą, czują i słyszą tak samo. Może to i oczywiste, ale czemu bywa takie trudne…”- mówi Maria Wlaźlak, Dyrektor Biura Etyki i Relacji. 

Santander Bank Polska podeszło bardzo odpowiedzialnie i z zaangażowaniem do naszych szkoleń. Wierzymy, że wiedza pozostanie w organizacji. Mamy nadzieję, że pojawią się kolejne odważne przedsiębiorstwa, które chcą poznać zagadnienia związane z autyzmem oraz nauczyć się jak zatrudniać osoby ze spektrum.  

asperIT

Autor asperIT

More posts by asperIT