Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Skip to main content

Nowa edycja w partnerstwie z firmą Procter & Gamble, to również zupełnie nowy zestaw szkoleń. W tym tekście przybliży Wam każdy z etapów, który zorganizujemy dla Was ze wsparciem P&G.

Szkolenia Społeczne

Zaczniemy tradycyjnie od Szkoleń Społecznych, które otwierają nam drogę do dalszych etapów technicznych. W ramach naszego autorskiego cyklu, beneficjenci asperIT odbywają 6 spotkań z wykwalifikowanymi tutorami projektu.

Szkolenia Społeczne są według wielu beneficjentów asperIT ich ulubionym elementem kursu. Zajęcia grupowe, gry, ćwiczenia z odgrywania roli i wiele innych działań sprawia, że:

  • Poznają siebie i swoje wyjątkowe potrzeby wynikające z autyzmu. Lepsze zrozumienie swojego funkcjonowania jest kluczem do sukcesu.
  • Uczą się podstaw dobrej współpracy w grupie oraz zasad efektywnej komunikacji w miejscu pracy. Ta wiedza procentuje również w życiu prywatnym.
  • Integrują się i okazują sobie wzajemne wsparcie. Uczestnicy zdobywają poczucie bycia zrozumienia i włączenia.

Szkolenia odbywają się na żywo, dzięki czemu osiągamy lepszą dynamikę pracy, To także wpływa pozytywnie na relacje tworzące się między uczestnikami, znajomości i przyjaźnie, które trwają również po zakończeniu udziału w projekcie.

Szkolenie Scrum

Na początku odpowiedzmy sobie na pytanie – co to jest Scrum? Jest to system zarządzania pracą, który dzięki wprowadzeniu mechanizmów iteracji (powtórzeń/cykli) pozwala na sprawne zarządzanie rozwojem produktu lub usługi. Takie podejście pozwala regularnie sprawdzać, czy projekt zmierza we właściwym kierunku i szybko reagować na możliwe problemy, które zdarzają się w trakcie pracy nad jakimś rozwiązaniem.

Małe zespoły pracujące w oparciu o tę metodę są w stanie lepiej się komunikować, sprawniej wspierać i wykonywać poszczególne zadania efektywniej, przydzielając je do osób najlepiej predysponowanych do ich realizacji. Z doświadczenia naszej spółki asperIT.com i Fundacji wiemy, jak bardzo założenia Scrum ułatwiają pracę i zarządzanie w zespole.

Tomasz Jasiński, prezes Fundacji asperIT

Korzysta z niej wielu naszych partnerów biznesowych. Nasi beneficjenci przejdą dwudniowe szkolenie, na którym poznają podstawowe zasady i sposoby pracy oparte na Scrum. W trakcie szkolenia uczestnicy dowiedzą się m.in., czym różni się Product Owner od Scrum Mastera, jak powinna wyglądać praca w Sprintach i dlaczego spotkania w formule Daily są ważne.

Lego Mindstorms

Lego Mindstorms to zaawansowana forma dobrze znanych klocków. Jest to połączenie bardziej zaawansowanych rodzajów zestawów spod szyldu Technic, z możliwością konstruowania i programowania robotów i układów automatycznych.

Szkolenie Lego Mindstorms zajmie jeden dzień roboczy. Dzięki wykorzystaniu tego pozornie „rozrywkowego” podejścia, uczestnicy będą doskonalić swoje umiejętności logicznego myślenia i planowania. W końcu konstruowanie wymaga odpowiedniej kolejności kroków, podobnie jak ma to miejsce w pracy logistycznej czy chociażby w programowaniu. Praca analityczna i controlling coraz częściej posługują się nowoczesnymi systemami baz danych i wykorzystują narzędzia programowania. Szkolenie to będzie stanowić wstęp do kolejnych etapów projektu, które będą przeprowadzane przez specjalistów z P&G.

Jeśli chcesz odbyć ten rozwijający cykl nieodpłatnych szkoleń, zapisz się do nowej edycji asperIT korzystając z formularza dostępnego pod tym linkiem.

Błażej Knapik

Autor Błażej Knapik

Koordynator projektu asperIT

More posts by Błażej Knapik