Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Skip to main content

Właśnie ruszyła kolejna edycja naszego programu asperIT. Jak już zdążyliśmy Was poinformować, naszym partnerem w tym projekcie jest firma Procter & Gamble. W tym tekście przybliżymy Wam sylwetkę tego partnera oraz perspektywy, które stoją przed uczestnikami edycji.

Lider równych szans

Procter & Gamble to światowy lider branży FMCG, który w swoim portfolio oferuje wiele znanych marek, takich jak Head & Shoulders, Ariel, Vizir, Blend-a-med czy Pampers. P&G znany jest także ze swojego zaangażowania w działania na rzecz świata równych szans, a w dorobku firmy można znaleźć wiele osiągnięć, za które została doceniona przez swoich pracowników jak i branżę.

Jednym z ich ostatnich działań, które jest najważniejsze z naszej perspektywy, jest zainicjowanie i uruchomienie programu wspierającego osoby ze spektrum autyzmu na rynku pracy. W 2020 w polskich oddziałach P&G wprowadzono pilotażowy program zatrudnienia osób neuronietypowych.

Aktywne wsparcie neuroróżnorodnych talentów

Dzisiaj firma aktywnie wspiera osoby ze spektrum autyzmu: doceniając ich unikalne cechy i umiejętności, kontynuuje swoje wysiłki w tworzeniu możliwości rozwoju kariery zawodowej. Jednym z tych działań jest partnerstwo przy edycji asperIT, która otwiera przed osobami neuroróżnorodnymi nowe możliwości rozwoju. Jej uczestnicy będą mogły wziąć udział w programie szkoleniowym, dzięki któremu poznają:

  • Zasady pracy w Scrum
  • Podstawy Lego Mindstorms
  • Tajniki Office 365
  • Sposoby archiwizacji danych i procesowania dokumentacji

Z programu skorzystają także aktualni pracownicy P&G. Ma on ułatwić im lepsze zrozumienie zagadnień dotyczących spektrum autyzmu oraz zasad współpracy z pracownikami neuronietypowymi. Takie podejście pozwala na lepsze wykorzystanie potencjału takich talentów.

Dołącz do najlepszych

Wszystkie osoby ze spektrum zainteresowane rozwojem swoich umiejętności oraz sprawdzenia ich w międzynarodowej firmie, zapraszamy do kontaktu oraz zgłoszenia się. Na najlepszych z uczestników edycji czeka możliwość podjęcia płatnego stażu. Aby stać się częścią tej edycji, należy zapisać się do formularza online, dostępnego pod tym linkiem.

Błażej Knapik

Autor Błażej Knapik

Koordynator projektu asperIT

More posts by Błażej Knapik