Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Skip to main content

Nasza działalność nie tylko skupia się na wspieraniu osób z autyzmem, ale także na rozwoju branży IT i wspieraniu firm, które chcą zwiększyć swoją świadomość na temat pracowników ze spektrum autyzmu.

Dzięki naszemu doświadczeniu i wiedzy zespołu tutorów jesteśmy w stanie pomóc firmie w przystosowaniu się do specyfiki osób ze spektrum autyzmu i dostosowaniu warunków panujących w organizacji. Jedną z takich firm jest Boeing. To właśnie dla Boeinga z siedzibą w Gdańsku przeprowadziliśmy szkolenie na temat zatrudniania osób ze spektrum autyzmu. Szkolenie przeprowadził Jacek Śmigiel, który jest Szefem Tutorów w asperIT. 

Firma Boeing również zdecydowała się wesprzeć organizowaną przez nas konferencję na temat zatrudniania osób ze spektrum autyzmu #ASpirujemy. Przedstawicielki Boeinga Pani Maja Tomczak oraz Pani Kamila Ożga opowiedziały o tym jak wygląda podejście firmy do zatrudniania osób ze spektrum autyzmu oraz jakie firma poczyniła kroki do tej pory w tym kierunku. 

W ramach lokalnej inicjatywy Diversity & Inclusion Council Poland, mieliśmy przyjemność współpracować z asperIT podczas organizacji webinaru dotyczącego tematyki autyzmu w miejscu pracy. Zespół asperIT dał się poznać jako pełni pasji eksperci, rozumiejący potrzeby zarówno swoich beneficjentów jak i pracodawców. Prezentacja przygotowana przez asperIT pomogła naszemu zespołowi zdobyć podstawową wiedzę na temat spektrum autyzmu, prowadzenia rekrutacji osób autystycznych oraz wykorzystania potencjału zespołów neuronietypowych” – pisze firma Boeing w swoim oficjalnym podziękowaniu za współpracę.

asperIT

Autor asperIT

More posts by asperIT