Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Skip to main content

Ruszyła rekrutacja do kolejnej edycji naszego projektu asperIT! Po sukcesach wrocławskich edycji postanowiliśmy rozszerzyć zasięg i rozpocząć działania w Warszawie – to tam odbędzie się kolejna odsłona naszego programu! 

Dlaczego warto się zgłosić?

Aktywizujemy osoby z Zespołem Aspergera i ze spektrum autyzmu do pracy w branży IT w charakterze testerów oprogramowania. Nasza Fundacja wyrosła na bazie bogatych doświadczeń w sektorze IT, które udało nam się przenieść na pomysł pionierskiego projektu na rzecz poszukiwania nowych talentów usług informatycznych. To niepowtarzalna szansa dla wszystkich, którzy szukają nowej ścieżki zawodowej, rozwoju i możliwości samodoskonalenia nie tylko na polu profesjonalnym, ale także życia codziennego! Co więcej, nasze szkolenia dają możliwość podejścia do międzynarodowego testu certyfikującego ISTQB, organizowanego przez naszego partnera – Stowarzyszenie Jakości Systemów Informatycznych. 

Jaki jest nasz cel? 

 • przygotowanie do pracy w zawodzie testera
 • umożliwienie podjęcia praktyk w branży IT
 • stworzenie realnej szansy na zdobycie w przyszłości zatrudnienia w branży IT

Kogo poszukujemy? 

 • osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu od 16 roku życia
 • mogących uczestniczyć w zajęciach na terenie Warszawy
 • lubiących pracę z komputerem i zainteresowanych branżą IT

Co oferujemy? 

 • zajęcia przygotowujące do roli pracownika (trening kompetencji społecznych)
 • udział w szkoleniu przygotowującym do pracy testera IT
 • podejście do egzaminu certyfikacyjnego ISTQB
 • praktyki w profesjonalnej firmie zajmującej się testowaniem oprogramowania IT
 • możliwość znalezienia zatrudnienia na rynku pracy w branży IT
 • zawarcie nowych znajomości
 • przyjazną atmosferę
 • wsparcie ekspertów podczas całego projektu

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Jak do tego doszło? 

Pomysł na asperIT wyrósł z biznesu. Trzon fundacji wywodzi się z doświadczenia w branży IT, w której nasi założyciele funkcjonują już od wielu lat. Wiedzę biznesową postanowiliśmy przelać na ideę odpowiedzialną społecznie. Chcieliśmy wykorzystać nasze doświadczenia w tej branży, aby otworzyć osobom ze spektrum autyzmu drogę do kariery. Tak powstała Europejska Fundacja Aktywizacji Społecznej EFAS, której głównym celem jest wdrożenie tego pomysłu w naszym kraju. 

Nasze działania przyniosły świetne efekty – 3 edycje projektu we Wrocławiu, czyli ponad 100 godzin przeprowadzonych szkoleń. Wzięło w nich udział niemal 50 uczestników, z których 21 zostało w pełni przygotowanych do pracy w branży informatycznej. To dla nas ogromna motywacja do działania – sukcesy naszych beneficjentów są bowiem najlepszą nagrodą codziennej pracy! 

Najważniejsi w naszym projekcie są ludzie. Dla nich tworzymy możliwości rozwoju, społecznej integracji, rozpoczęcia kariery w branży, w której stale rośnie zapotrzebowanie na wyszkolonych specjalistów. Wyróżnia nas to, że oprócz narzędzi w postaci wiedzy z zakresu IT, przeprowadzamy także szkolenia kompetencji miękkich – które, szczególnie w przypadku osób z autyzmem – są niezwykle istotne. Zapewnia to ich kompleksowe przygotowanie zarówno do pracy w charakterze testerów IT, jak i funkcjonowania w nowym środowisku. Często zdarza się, że przez bariery komunikacyjne osoby rezygnują z dążenia do swoich celów, ale my kierujemy się jedną zasadą – tam, gdzie inni widzą ograniczenia, my widzimy potencjał!

Śledźcie na bieżąco nasze wydarzenia także na Instagramie i Facebooku!

Paweł Wojtyczka

Autor Paweł Wojtyczka

More posts by Paweł Wojtyczka