Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Skip to main content

W ciągu ubiegłych tygodni udało nam się nawiązać współpracę z Stowarzyszeniem Jakości Systemów Informatycznych (SJSI), co z pewnością będzie owocowało w trakcie naszych przyszłych działań.

Stowarzyszenie Jakości Systemów Informacyjnych to największa w Polsce organizacja non-profit, której działalność skupia się na jakości systemów IT. Od 2003 roku zrzesza osoby zawodowo zajmujące się jakością systemów informatycznych. Testowanie stanowi jedną z najważniejszych metod zapewniania jakości, dlatego też jest to ważna część ich aktywności. Celem organizacji jest bowiem szerzenie wiedzy o testowaniu IT oraz o innych metodach podejmowanych przy systemach informatycznych. 

Stowarzyszenie Jakości Systemów Informatycznych

Mając kilkuletnie doświadczenie, SJSI zdołało zbudować wokół siebie społeczność zaangażowanych profesjonalistów z branży IT; każdego roku organizują konferencje dla ponad 400 uczestników oraz mnóstwo innych eventów, podczas których spotykają się osoby zawodowo związane z testowaniem oprogramowania. To oni są inicjatorami takich wydarzeń jak Testwarez, TestingCup czy reQuest

SJSI wspiera działania innych organizacji, których celem jest szerzenie wiedzy o systemach jakości IT oraz budowanie profesjonalnego środowiska branży. My natomiast, jako asperIT, wierzymy w siłę społeczności oraz w innowacje przynoszące dobre zmiany. Nasze wspólne cele połączyły więc działania; udało nam się nawiązać współpracę partnerską, która owocuje pomocą w przeprowadzaniu szkoleń oraz w przygotowaniu naszych beneficjentów do egzaminu ISTQB.  

Jesteśmy dumni z takiej współpracy i czekamy na wspólne działania!

Paweł Wojtyczka

Autor Paweł Wojtyczka

More posts by Paweł Wojtyczka